ورود کاربران >>

منوی اصلی

خوش آمدیدپرطرفدارترین مطالب سایت :

تاريخ / زمان

انتخاب زبان

 
گزارشی از پوست کندن حیوانات زنده !!!

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:36:55chinese_eating_dogs_1.jpg
گزارشی از پوست کندن حیوانات زنده !!!

رسانه‌های «چین» طی گزارشی از وضعیت گربه‌ها و سگ‌ها در این کشور اعلام کردند که دولت «چین» با همکاری دپارتمان حفاظت از حیوانات قانونی را مبنی بر کشتار این حیوانات ابلاغ کرده است .

«گریس گی گابریل» مدیر منطقه آسیای صندوق بین‌المللی حفاظت از حیوانات IFAW گفت : سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با این صندوق تمام تلاش خود را برای حفاظت از سگ‌ها و گربه‌ها و سایر حیوانات «چین» به کار گرفتند تا این حیوانات از تیغ شکارچیان و قصابان مصون بمانند .

وی خاطر نشان کرد : سگ‌ها و گربه‌ها به ویژه سگ‌ها توسط عاملان مختلف در شهرهای این کشور به دام افتاده و پس از کشته شدن به رستوران‌ها فروخته می‌شوند ، چرا که گوشت این حیوانات در تهیه انواع غذاها در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد .


chinese_eating_dogs_2.jpgاین در حالیست که دولت «چین» طی بیانیه‌ای از تمامی قصابان و عاملان توزیع گوشت سگ و گربه درخواست کرده تا آوریل سال جاری میلادی باید فعالیت خود را متوقف کنند ، چرا که بر اساس این قانون که به قانون منع خشونت علیه حیوانات معروف است ، پس از اتمام مهلت چهار ماهه دولت ، تمامی عاملان فروش و کشتارگاه‌ها تعطیل و پلمپ می‌شوند و اگر چنین شود هزاران رستوران و قصابی تعطیل خواهد شد .

همچنین اگر فردی از این قانون تخطی کند ، گرفتار مجازات می‌شود ؛ به طوری که بر اساس این قانون جدید جریمه نقدی که فرد خاطی باید بپردازد ، پنج هزار یوآن ، معادل 500 یورو بوده و یا باید 15 روز زندان شود .


chinese_eating_dogs_3.jpgدر گزارش رسانه‌های این کشور نیز آمده است که اکثر سگ‌هایی که در قفس‌ها زندانی شده و به رستوران‌ها و قصابی‌ها فروخته می‌شوند ،‌ از حیواناتی هستند که توسط عاملان قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها ربوده شدند .

بسیاری از این سگ‌ها و گربه‌ها تنها به دلیل گوشت سلاخی می‌شوند . اما مطلبی که باعث نگرانی و اعتراض فعالان حقوق حیوانات شده است ، تنها موضوع کشتار این حیوانات نیست ؛ بلکه قصابان سگ‌ها و گربه‌ها را زنده زنده پوست می‌کنند و با چماق بر سر آن‌ها می‌کوبند و یا آن‌ها را زنده در آب جوش می‌اندازند .


chinese_eating_dogs_4.jpgاین شیوه‌های بی‌رحمانه کشتار است که اعتراض گروه‌های حافظ حیوانات را برانگیخته‌اند .

بر اساس این گزارش سگ‌ها در رسم و رسوم آیین چینی‌ها جایگاه منحوس و بدیمنی دارند و به همین دلیل از قرن‌ها پیش کشتن و خوردن این حیوانات در میان مردم این کشور رواج داشته است .

به گزارش شبکه خبری فرانس 24 ، بر اساس اعلام نظر کارشناسان بهداشت این کشور علت این مساله که آیا گوشت سگ و گربه مقوی‌تر از گوشت حیوانات دیگر است ، هنوز به اثبات نرسیده است ، اما مسوولان امور بهداشتی این مساله را تایید کردند که مصرف گوشت این حیوانات خود باعث بروز بیماری‌هایی همچون «سارس» می‌شود .

البته این بیماری از گوشت «گربه زباد» که در فروشگاه‌ها و رستوران‌های جنوب «چین» فروخته می‌شد، به انسان‌ها انتقال یافت .

به گزارش ایسنا، دولت چین امیدوار است با اعمال قانون منع کشتار سگ‌ها و گربه‌ها جان این حیوانات مصون بماند ؛ چرا که سال گذشته در پی کشتار 40 هزار سگ در منطقه «هان ژونگ» گروه‌های حافظ حیات وحش به خیابان‌ها ریختند .

با این حال ، تعداد زیادی هم از سکنه این کشور این حیوانات را همدم تنهایی خود قرار داده‌اند و از روش‌های بی‌رحمانه در کشتار این سگ‌ها و گربه‌ها ابراز ناخرسندی کردند .

گفتنی است در برخی از مناطق کوهستانی این کشور مردم گوشت این حیوانات را نمک سود کرده و به عنوان آذوقه زمستان ذخیره می‌کنند .

گفته می‌شود ، افرادی که این حیوانات را به دام می اندازند برای از میان بردن نحسی حیوان آن را زنده زنده پوست می‌کنند . 

 دفعات مشاهده این مطلب : 15349

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}

آخرين نظرات

تصویر تصادفی

ثبت نام سریع

آنلاین

آمار سایت