ورود کاربران >>

منوی اصلی

خوش آمدیدپرطرفدارترین مطالب سایت :

تاريخ / زمان

انتخاب زبان

 
اصول نگهداری از کاسکو

ارسال شده توسط admin در بخش اصول نگهداری از کاسکو .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
پنجشنبه 21 شهريور 1387 - 12:15:19

casco1.jpg


طوطي خاکستري(کاسکو)

طوطي خاکستري با نام علمي Psittacus erithacus در غرب و مرکز آفريقا زندگي مي کند.اين طوطي داراي دو نژاد کنگو و تيمنه مي باشد.نژاد کنگو داراي جثه اي بزرگتر و داراي پرهاي دم روشن تري نسبت به تيمنه مي باشد.

کاملا مشخص نيست چه زمان اين پرنده به اروپا را پيدا کرد، اما هنري هشتم پادشاه انگلستان از يک طوطي خاکستري نگهداري مي کرد. طوطي خاکستري آفريقايي از اکثر طوطي ها بزرگتر مي باشد.طول بدن نژاد کنگو 12 تا 14 و نژاد تيمنه حدود 10 اينچ مي باشد.

هر دو نژاد داراي دمهاي خيلي کوتاه و قرمز رنگ ميباشند و اگر چه نسبت به ساير طوطي ها داراي پر و بال رنگارنگي نيستند اما به واسطه هوش و قدرت سخن گويي بالا بسيار مورد توجه مي باشند.
طوطي خاکستري در طبيعت بسيار اجتماعي مي باشد.اين پرندگان بدليل داشتن امنيت بالاتر و همچنين علاقه به همنشيني با ساير همنوعانشان بصورت گله اي زندگي مي کنند.اين احساس دوستي مي تواند در يک پرنده خانگي به دوستي با انسان تبديل شود به طوريکه پرنده به راحتي عصبانيت يا ناراحتي صاحبش را تشخيص و نسبت به آن عکس العمل نشان دهد.

بدليل زندگي اجتماعي، اين پرنده به محبت و توجه زيادي نياز دارد، بي توجهي به حيوان باعث ايجاد افسردگي و اضطراب در اين پرنده مي گردد.پرنده اي که مورد بي توجهي قرار گرفته اغلب مهاجم شده و پرهاي خود را مي کند.اين طوطي به صاحبي که براي رابطه با او اشتياق دارد نياز دارد، در صورتي که وقت کافي براي گذراندن با اين پرنده نداريد از خريد آن صرفنظر کنيد.

دليل شهرت اين پرنده هوش باور نکردني آن است،توانايي سخن گوئي اين پرنده افسانه ايست.طوطي هاي خاکستري توانايي يادگيري بيش از صد لغت را دارند همچنين مي توانند بسياري از اين لغلات را فهميده کاملا درست استفاده نمايند.علاوه بر اين مي توانند هر صدائي را که مي شنوند از قبيل صداي تلفن يا يک پرنده تقليد کنند.

casco2.jpg


آموزش دادن به پرنده به واسطه هوش و حس کنجکاوي اش بسيار شيرين است.اگر مي خواهيد پرنده شما يک عبارت خاص را تکرار نمايد.به شکل هاي مختلف اين عبارت را بيان کنيد،يک بار با صداي بلند يکبار با صداي کم و يکبار با صداي کودک و يا هر صداي ديگر و موقع آموزش مستقيما به پرنده نگاه کنيد به اين صورت پرنده مي فهد که شما مي خواهيد او اين لغت را تکرار کند.براي اينکه پرنده اسم يک شي مثلا بيسکوئيت را ياد بگيرد آنرا در دستتان بطوري که پرنده آنرا ببيند نگاه داريد سپس کلمه را بوضوح ادا کنيد.کلمه را در يک جمله بکار بريد مثلا بگوئيد دوست داري؟ بعد بيسکوئيت را به او نشان داده و بگوئيد بيسکوئيت.اجازه دهيد پرنده بفهمد در مورد چه صحبت مي کنيد.

هميشه يک صاحب مسئوليت پذير باشيد،هيچگاه به پرنده لغات اشتباه ياد ندهيد،اگرمجبور شويد براي مدتي پرنده را به محل جديد انتقال دهيد چه رخ مي دهد؟ صاحب جديد احتمالا اصلا از يک پرنده بد عنق خوشش نخواهد آمد.هميشه اسباب بازيهاي متنوعي را در اطراف و داخل قفس پرنده قرار دهيد تا حوصله حيوان سر نرود، در غير اينصورت پس از مدتي پرنده مشکلات رفتاري پيدا خواهد نمود.با تغيير دادن اسباب بازيها و بازي کردن با حيوان، پرنده را هميشه فعال نگاه داريد.

casco4.jpg

[ ادامه مطلب ]
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}

آخرين نظرات

تصویر تصادفی

ثبت نام سریع

آنلاین

آمار سایت